Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 2024-04-26, 0:12 AM

Близнюківський Будинок дитячої та юнацької творчості


Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 101
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Інформація про район

Близнюківський  Будинок дитячої та юнацької творчості

Близнюківської районної державної адміністрації

Харківської області

Близнюківський Будинок піонерів – така була назва першого Будинку творчості, де починаються перші відкриття, пізнання нового та невідомого.  Це те місце, де розкриваються таланти та здібності дітей.

     Повідомлення про Близнюківський Будинок піонерів, така була перша назва позашкільного закладу, з’явилося  в районній газеті «Соціалістичні лани» від 17 вересня 1958 року і очолила заклад чарівна, молода, енергійна жінка – Слюсарева Інна Семенівна.

      Інна Семенівна згадує: «Це була пора молодості, патріотизму, ентузіазму, бажання створювати своїми руками, вносити свій вклад в розвиток творчого процесу».

 В той час Будинок піонерів являв собою маленький будиночок із трьох кімнат по вулиці Старостіна в селищі Близнюки. В штаті перебувало чотири  працівника і перше, що було зроблено, це озеленення території: висаджено фруктові дерева, квіти.

Першими гуртками в той час  були: гурток  радіолюбителів, хоровий, танцювальний,  юннатів, умілі руки , баяністів та фотогурток.

 Змінювалися керівники, але  творче життя вихованців продовжувало  вирувати завжди.

З’явилися нові цікаві посади, а саме керівник піонерської і масової роботи, на посаді, якої працювали Нікітіна Маргарита Володимирівна, а потім Шевчун Мая Федосіївна. Агрономом Близнюківського Будинку піонерів було призначено, з 22 вересня 1960 року, Гетьмана Григорія Лук’яновича, який пізніше очолив станцію юних натуралістів. Керівником гуртка баяністів, з січня 1961 року, було призначено Демченка Івана Романовича. Грамотно і цікаво Іван Романович вчив учнів грати на баяні, прививав любов до музики. Яскраво та цікаво проходили всі виступи баяністів на концертах в глядацьких залах, не менш цікаво проходили виступи хорових та танцювальних колективів.

Дуже цікаву сторінку в розвиток Будинку піонерів вписав Остополець Борис Іванович, який з перших днів заснування  та відкриття Будинку піонерів розпочав свою діяльність. У свої 22 роки  повний сил і енергії почав будувати діючі цікаві моделі будучи керівником гуртка. Все це заохочувало школярів і викликало бажання працювати та створювати щось нове та цікаве.

 Борис Іванович ось уже більше 50 років працює незмінним керівником гуртка технічного напрямку. Його вихованці в  1964 році – учасники ВДНГ м. Москва.

1969, 1970, 1972 - ІІ місце, у 1976 – ІІІ місце на республіканських виставках робіт юних техніків м. Київ.

Змінювалися назви позашкільного закладу, але зміст його  роботи – це робота з дітьми .

      

 На 05.09.2020 в Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості    працюють 30 груп, із них 10 бюджетних та 20 гуртків - за рахунок субвенції  Берестівської, Олексіївської ,  Вишневої,  Лукашівської,  Самійлівської, Добровільської, Уплатнівської, Острівщинської,  та Близнюківської селищної ради.

23 групb працює на базі сільських шкіл, 7 на базі КЗ "Близнюківський ліцей" та Будинку творчості,  1   на базі ДНЗ "Сонечко" 

       Всього охоплено дітей – 515.

       Гуртки нашого закладу працюють  за такими напрямками: науково-технічний; туристсько - краєзнавчий; художньо - естетичний; соціально-реабілітаційний;  еколого-натуралістичний, оздоровчий, війсьово-патріотичний, спортивний.

      Робота Будинку творчості  спрямована на:

- реалізацію державної політики в сфері позашкільної освіти засобами компетентнісного підходу у вихованні підростаючого покоління;

- забезпечення якості надання освітніх послуг шляхом упровадження сучасних інноваційних організаційно-педагогічних технологій, модернізації змісту позашкільної освіти;

-формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української Держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини;

- створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення

потреб дітей та підлітків у позашкільній освіті, організація їх дозвілля і відпочинку;

- виявлення, розвиток і підтримка юних талантів і обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей і юнацтва;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладу;

- просвітницька діяльність.

    Педагогічний коллектив,  вихованці закладу активні учасники районних, обласних, Всеукраїнських конкурсів, фестивалів та різноманітних масових заходів.

        При Близнюківському Будинку дитячої та юнацької творчості працює районна рада старшокласників «Імпульс». Створено клуб  спортивного бального танцю.

        Педагогічний колектив позашкільного закладу  дбає про те. щоб Будинок творчості був:

         місцем радості для учнів,

                         місцем творчості для вихованців та керівників гуртків,

                                    місцем спокою для батьків.

 

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Педагогічна преса

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz